Myslíme i na stromy v ulicích

Na horní části obrázku můžete vidět, v jakém stavu nechává celkem běžně stromy, které nenahraditelně klimatizují naše ulice, jejich správce Technická Správa Komunikací Hl. M. Prahy.

Ve spodní části je výsledek, ke kterému jsme došli díky upozornění od úžasné městské zahradnice a kritické pozorovatelky změn klimatu a destrukce české krajiny Jany Zedkové z Železné ulice. Spolu s Odborem životního prostředí MČ Praha 1 jsme zařídili, že ochranné konstrukce budou stromy skutečně chránit, nikoliv poškozovat.

Jsme ve stavu klimatické nouze a ve stavu nouze se nachází i některé stromy ochlazující naše ulice – zejména na pravém břehu, ve středu městského tepelného ostrova. Jarní sucho máme naštěstí za sebou. Léto je ale teprve před námi. Už teď víme, že nejohroženější jsou v centru stromy na nábřežích. Rostou totiž na exponovaných místech, na uměle zbudované hradbě, kde se voda nedrží a odtéká. Radní Petr Kučera spolu s Vítkem Masare a Ondřejem Mirovským tlačí prostřednictvím vedení hlavního města na TSK, aby se o stromy v našich ulicích staralo podstatně lépe než dosud.

Chystáme však i alternativní plány. Na TSK se totiž nikdy nedalo spolehnout. Na stromy se spoléhat musíme. Potřebujeme proto i plán B. A potřebujeme samozřejmě také ideálně co nejvíc nových stromů v ulicích, na náměstích a ve dvorech a další funkční městské zeleně, kde nejvíc chybí.

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.