Stromy na Kampě!

Máme velkou radost, že se na Kampě podařilo vysadit šest nových stromů. Došlo k tomu v minulém týdnu po domluvě mezi radním Petrem Kučerou, Odborem životního prostředí MČ Praha 1 a místním Komunitním a mateřským centrem Kampa. Výsadbu provedli pracovníci Vojanových sadů, kteří mají péči o park dlouhodobě na starost.

Kampu v blízké budoucnosti čeká dlouho odkládaná rekonstrukce. Ta však musí proběhnout citlivě a s respektem k původnímu rázu jednoho z nejoblíbenějších parků v centru Prahy – tedy žádné zásadní zásahy, které by měnily způsob užívání parku, jeho režim a pohodovou „domáckou“ atmosféru. Základem pro opravy a drobné úpravy je prozatím starší projekt, kterým se řídila i současná výsadba stromů, abychom časem nezjistili, že jsme stromy dali na místa, kde by mohly překážet nebo se jim špatně vedlo.

V současnosti dochází k intenzivním přípravám na opravu zdi mezi Sovovými mlýny a Lichtenštejnským palácem, která je v havarijním stavu. Oprava bude probíhat zejména z plovoucí plošiny a vyžádá si značné náklady, protože zeď poškozují kořenové systémy převážně vzrostlých kaštanů. Ty samozřejmě musíme zachovat. Tváří v tvář klimatické změně je pro nás ochrana vzrostlých stromů prioritou.

Foto: KMC Kampa