ZELENÁ PRO JEDNIČKU

Chceme

Znovu zabydlet centrum Prahy

Dostupné bydlení pro všechny dlouhodobé obyvatele, využít prázdné obecní byty, byty z krátkodobých pronájmů typu airbnb vrátit na trh nájemního bydlení

Změnit turismus v centru Prahy

Řešit všechny negativní dopady turismu na místní život, přestat být „disneylandem“ a vrátit do ulic a domů pořádek a bezpečí

Obnovit obchody pro běžné potřeby obyvatel

V obecních nájmech důsledně upřednostňovat provozovny se sortimentem a službami běžné potřeby obyvatel před turistickým sortimentem, včetně tržišť nebo sportovišť

Zprůjezdnit centrum Prahy

Umožnit průjezd centrem jen těm, kdo tu bydlí a kdo sem doopravdy potřebují jet automobilem, podpořit všechny ostatní způsoby dopravy s ohledem na všechny lidi se zvláštními potřebami

Úplně otevřít radnici občanům

Pozvat všechny, aby po internetu i osobně mluvili do řízení Prahy 1, a zveřejňovat o radnici vše, co není ze zákona tajné.

Zazelenit ulice, náměstí i domy

Citlivě pěstovat městskou zeleň všude, kde je to možné, podpořit zazeleňování soukromých domů a dvorů

Zdravě rozvíjet i zachovávat ducha Prahy

Zkrotit výstavbu, aby byla prospěšná nejen pro investory, ale i pro veřejnost, důsledná ochrana památek a kulturního dědictví, podpořit vzdělávání a chytré plánování a řízení

Aby se v centru Prahy všem lépe žilo

Máme mnohaleté zkušenosti a nasloucháme názorům místních i radám expertů. Podívejte se na náš kompletní program!

NÁŠ TÝM

Petr Kučera

kandidát na starostu, Zelení
zastupitel, výzkumník, člen přípravného výboru k místnímu referendu Zachraňme Nemocnici Na Františku

Kateřina Klasnová

Pro Jedničku
zastupitelka, redaktorka, ředitelka nadačního fondu

Vít Masare

Zelení
Protikorupční specialista, člen vedení Zelených, který se od roku 2010 mnoha aktivitami podílí na úsilí o férový a udržitelný rozvoj kvality života nejen v Praze. Arogance a sebestřednost vedení Prahy 1 jej přiměla působit přímo z jejího středu.

Svatopluk Karásek

nezávislý kandidát
zastupitel, emeritní evangelický farář

Filip Lachmann

nezávislý kandidát
Malostraňák a sociolog, který se ve volném čase snaží o zlepšení veřejného prostranství, zejména na Malé Straně, ať už dopisováním si s úřady, bojem s lhostejností nebo třeba opravou rozbitých laviček na vlastní pěst.

Gabriela Setničková

Pro Jedničku
Bydlí 11 let v Dlouhé. I proto iniciovala petici proti hluku, radnice na ni ale nenavázala dostatečnými opatřeními. Nevzdává se, bojuje dál. Snižování hluku v ulicích ji zajímá nadále. S manželem podniká v nákladní dopravě.

Štefan Kabátek

Pro Jedničku
Přes 10 let auditorem ve veřejné správě, zaměřuje se na problematiku eGovernmentu a efektivní veřejné správy. Má konkrétní představu o rozvoji Prahy 1, která podporuje občanské soužití a redukuje tzv. „alkoturismus“.

Jan Chromý

Zelení
Vyrostl a celý život žije na Praze 1, chodil tu na základku i na vysokou a dnes tu i pracuje. Postupně zde přišel o spoustu sousedů, přátel a krásných míst, ale věří, že Praha 1 se ještě dá zachránit.

Jana Titlbachová

Zelení

Jakub Rozsypal

Zelení
Čtvrtou generací malostraňák, čerstvě otec, alma mater FSV UK. Optimista, který chce srdce Prahy férovější a udržitelnější. Spoluzakladatel Malostranské KPZ – biodynamická zelenina každý týden v Mostecké.

Barbora Půtová

Pro Jedničku
Historička umění a sociokulturní antropoložka, která usiluje o zachování a podporu nájemního i vlastnického bydlení na Praze 1. Po 32 letech života v centru města ví, že se v centru žije dobře, ale mohlo by se žít i výborně.

Elena Kubičková

Zelení
Zajímá ji, jak bude vypadat centrum Prahy, protože nestačí si krásný život zde přát, ale je třeba se připojit k těm, kdo o něj usilují. Zapojila se do kampaně pro referendum o hazardu či do záchrany nemocnice Na Františku.

Jakub Stránský

Zelení

Jiří Hromada

nezávislý kandidát

Bára Kosíková

nezávislá kandidátka
Její rodina bydlí v centru již několik generací a trápí ji, že v posledních letech se z obyvatel stávají návštěvníky turistického centra. Zelená pro jedničku se to snaží změnit, proto ji podporuje.

Petr Szczepanik

nezávislý kandidát
Přednáší na Univerzitě Karlově, autor knihy o filmovém studiu Barrandov. Jako jeden z posledních stálých obyvatel Nového Světa si všímá drastických proměn historického centra v kulisu pro neregulovaný turistický průmysl.

Ondřej Černoš

Zelení

Jan Klíma

Pro Jedničku

Jakub Vrba

Zelení

Janka Šiňanská

Pro Jedničku

Martin Maryška

Pro Jedničku

Jakub Šmíd

Zelení

Jan Elger

Zelení

Daniel Kný

nezávislý kandidát

Mirek Otřísal

Pro Jedničku

Novinky