Rozpočet Prahy 1 je pod dohledem aplikace CityVizor

Už žádné naskenované tabulky, zdlouhavé “106ky” a mlžení. Rozpočet Prahy 1 si nyní pohodlně prohlédnete v moderním „klikacím rozpočtu“ v aplikaci CityVizor. Během chvíle si díky ní můžete nechat zobrazit výdaje v jednotlivých rozpočtových kapitolách a jejich průběžné čerpání až do úrovně jednotlivých faktur. Pokračujeme tak v otevírání radnice, jak jsme slíbili voličům.

Zavedení tzv. klikacího rozpočtu přes aplikaci CityVizor nás téměř nic nestálo, jenom trochu úsilí, které tu dříve chybělo. Velmi pomohli členové komise pro informatiku, odbor informatiky i sdílení znalostí s dalšími městskými částmi,” okomentoval zavedení CityVizoru náš radní pro informatiku a životní prostředí Petr Kučera.

Rozpočet obce, jako jeden z nejdůležitějších dokumentů, má být podle zákona občanům zveřejněn před schválením a občané mají právo se k němu při schvalování vyjadřovat a navrhovat změny. V praxi se ale v tabulkách, které bývají zveřejňovány, vyznají jen někteří vyvolení. Rozklikávací rozpočet je tedy výrazná změna a od této chvíle rozpočtu může porozumět skutečně každý. A navíc lze sledovat i průběžné čerpání rozpočtu.

  • Kolik stála výstavba kancelářských prostor pro agendu pokut za parkování v přízemí úřadu?
  • Které firmy dodaly vybavení úřadu a za kolik?
  • Kolik stála rekonstrukce zahrady mateřské školy a jaká firma ji realizovala?
  • Kolik stojí opravy chodníků a úklid ulic, kolik z toho jsou mimořádné jednorázové náklady?

Na tyto a další otázky je v CityVizoru snadné najít odpověď. Prostředí aplikace je uživatelsky srozumitelné, i tak ale uvítáme vaše podněty pro ještě snazší používání. CityVizor je totiž open source aplikace, byla vyvinuta pracovníky Ministerstva financí a její provoz zajišťuje spolek Otevřených měst, kterého je Praha 1 čerstvě členem.

Vstupte do aplikace CityVizor!

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.