Na Praze 1 se chystá již druhé mimořádné zastupitelstvo k zákazu hracích automatů

Zelená pro jedničku spolu s opozičními zastupiteli podpořila žádost o svolání mimořádné schůze zastupitelstva. Žádáme zákaz hracích automatů na Praze 1, náš postoj je stále stejný. Tento požadavek souzní s návrhem radní Kordové Marvanové, který bude schvalovat zastupitelstvo hlavního města Prahy.

K vyhlášce o hazardu a k zákazu hracích automatů by se měli vyjádřit zastupitelé Prahy 1 dříve, než vyhlášku bude schvalovat zastupitelstvo hlavního města,“ říká Petr Kučera, zastupitel Zelené pro jedničku.

Starosta Hejma v červnu slíbil, že „ vytvoří pracovní skupinu pro regulaci hazardu na území MČ Praha 1“. Po středečním jednání pracovní skupiny se však ukázalo, že vedení Prahy 1 zájem o zákaz už nemá. Starosta se vyslovil pro zákaz technických her mimo v souladu se zákonem existujících provozoven kasin hotelového či palácového typu a obchodních center“. Dnes je na Praze 1 celkem 20 kasin s více než 600 hracími automaty. Zákaz automatů by prý kasina neunesla, vyjádřil se Hejma.

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.