Vyjádření Kateřiny Klasnové ve věci odsouzeného advokáta Daniela Musila

Advokát Daniel Musil byl podle serveru Seznam Zprávy odsouzen za daňové podvody, špinavé peníze tehdy daroval vládní straně Věci Veřejné. K věci se vyjádřila Kateřina Klasnová, která byla do roku 2014 členkou strany Věci Veřejné (VV):

Za finance ve VV jsem nikdy nebyla zodpovědná – byl to nejprve Radim Vysloužil a později Michal Babák. Nesháněla jsem sponzory a veškeré informace jsem měla od výše zmíněných dvou osob. Ty informace se nikdy nelišily od mediálních vyjádření. Když se teď opět kauza objevila, okamžitě jsem volala Babákovi, abych se ho na to přeptala. Jeho odpověď byla stejná jako před lety – nikdo netušil, že je pan Musil jakkoli spojený s trestnou činností. Kdyby tomu tak bylo, byla by to politická sebevražda (pro už tak dost mrtvou politickou stranu) si od něho brát peníze. Ve chvíli, kdy byl obviněný, tak se pamatuji, že jsme o tom ve VV jednali a navrhovala jsem, ať se neprodleně peníze vrátí. Což se také stalo. Nevím, kolik se přesně vracelo, zda celá suma nebo část, která z daru zbyla, a bohužel mi to teď nebyl schopen zpětně říci ani Babák. Nicméně peníze se vracely.

O financování strany se v této souvislosti v roce 2012 také zajímala protikorupční policie – byl zablokován účet strany, to soud později shledal jako neoprávněné a žádná obvinění nepadla, což považuji za velmi podstatné. V té době se vytahovalo na VV vše, co šlo, a vše, co šlo, se použilo. Sama jsem chodila např. i k soudu s Otto Chaloupkou, ale jeho kauza s asistentem, byla tak absurdní, ze i ten soudce to absolutně nechápal, jak mohlo vůbec k obviněni a soudu dojít.

Dále pan Musil není žádný přítel mého manžela, přivedl ho právě Michal Babák (jako nějakého fandu a voliče VV) a v souvislosti s výrokem soudce, můj manžel žádá o omluvu – v této kauze nebyl nikdy ani vyslýchán, nebyl předvolán jako svědek, nepodával vysvětlení… Samozřejmě jsem se ho na vše po zveřejnění článku vyptala.

 

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.