Střídání na postu zastupitele Zelená pro jedničku (tisková zpráva)

Střídání na postu zastupitele Zelená pro jedničku (tisková zpráva)

Zastupitel Zelené pro jedničku Filip Pospíšil dnes rezignoval na funkci zastupitele městské části Praha 1. Svůj mandát skládá po devíti letech působení v zastupitelstvu Prahy 1 a řadě let působení v různých orgánech Prahy 1 (Finanční výbor, Komise pro bezpečnost) z osobních důvodů. Na jeho místo v zastupitelstvu nastoupí další z pořadí z kandidátní listiny Zelená pro jedničku, Petr Kučera.

20150702_181711_m
Díky, Filipe!


„Snažil jsem se poctivě zastávat funkci opozičního zastupitele a doufám, že jsem v tom důvěru voličů nezklamal,“ uvedl Pospíšil. Pro své kritické postoje k netransparetnímu a nehospodárnému vedení radnice, k necitlivým zásahům do kulturního dědictví a dopadům dopravy a turistického průmyslu na obyvatele městské části čelil řadě útoků předchozího i stávajícího vedení městské části a jeho účast v komisích a výborech přímo zakázal současný starosta Oldřich Lomecký. „Věřím, že můj nástupce bude s novou energií čelit starým nešvarům v městské části,“ dodal Pospíšil, který ze zastupitelstva odchází na roční vědecký pobyt na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Za jeho práci v zastupitelstvu mu svým usnesením ze dne 25. 6. 2015 poděkovala Základní organizace Strany Zelených na Praze 1.

Jeho nástupce, Petr Kučera, bude svůj slib zastupitele skládat na zářijovém zasedání Zastupitelstva. Petr Kučera je sociální geograf a působí jako nezávislý výzkumník a zároveň jako doktorand na Přírodovědecké fakultě UK. Profesně se zajímá o témata občanského soužití, komunikace a řízení veřejných záležitostí. Podílel se na občanských aktivitách, které vedly k zachování knihovny na Pohořelci. Je bez stranické příslušnosti a má 3 děti.

Bližší informace poskytne předseda základní organizace Strany zelených na Praze 1 Filip Ježek: tel: 606542440, E-mail: filip.jezek@zeleni.cz

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.