Interpelace: Řešení situace s „airbnb“ v městském domě na Václavském náměstí 39

Vážený radní Macháčku,
obracím se na Vás v souvislosti s řešením situace v domě na Václavském náměstí 39. Jsem ráda, že na základě svých interpelací a předloženého bodu na zastupitelstvu jsem rozpohybovala radnici, aby se problémem v domě a zneužívání městských bytů na Airbnb začala zabývat. Děkuji za předloženou informaci na jednání zastupitelstva.

  1. Protože jako jedno z možných řešení situace nastiňujete dohodu s menšinovým spoluvlastníkem společností Václavské náměstí 39 o vypořádání spoluvlastnických podílů, chci se zeptat, zda by pak bylo možné rozdělit dům na jednotky a byty patřící MČ Praha 1 odprodat současným nájemníkům?
  2. Pokud po vypořádání spoluvlastnických podílů existuje nějaká právní překážka bránící privatizaci bytů, prosím abyste mi jí sdělil.
    Tlumočím tak postoj stále ještě přežívajících obyvatel domu, které tahanice o majetek, špatný stav domu ani krátkodobé pronájmy dosud nevypudili a mají zájem byty od MČ Praha 1 (tak jako to deklarovali veřejně na zasedání zastupitelstva již v minulosti) odkoupit.

Předem děkuji za odpověď.
Kateřina Klasnová

Odpověď má být uveřejněna do 30 dní na webu Městské části Praha 1.