Interpelace: Pub crawl s kárkami naloženými alkoholem

Vážený pane starosto,

obracím se na Vás jako na starostu a člena bezpečnostní komise v souvislosti s nový druhem podnikání v oblasti alkoholových průvodů v centru. Cca před třemi měsíci začaly po Praze 1 procházet organizované výpravy turistů. Jejich průvodci je nevodí od hospody k hospodě, ale alkohol (piva v plechovce, vína v umělohmotných barelech) jim vezou na kárkách jako mívají bezdomovci. Všichni zúčastnění popíjejí alkohol v kelímkách a samozřejmě procházejí také zónami, kde je požívání alkoholu zakázáno vyhláškou.

Sama jsem tento průvod, který jsem potkala 27. 5. na Klárově zdokumentovala a fotografie jsem rozeslala členům bezpečnostní komise. Na bezpečnostní komisi dne 11. 6. jsem toto téma otevřela a apelovala na policii a strážníky, aby se touto problematikou zabývali.

Chtěla bych se Vás zeptat:

  1. Zda jste obeznámen s tímto novým fenoménem, který je jen dalším důkazem, jakým se Praha 1 stala „odpaďákem“ Evropy?
  2. Jaká konkrétní opatření proti narušování veřejného pořádku a nočního klidu chystáte na toto léto, kdy je Praha 1 přímo zavalena turisty?

Na závěr bych na Vás chtěla apelovat, zda byste nemohl městskou policii, která se potýká s personální nedostatkem alespoň nasměrovat k nějakým systematickým zásahům, případně krátkodobým, ale efektivním zátahům vůči vybrané činnosti pub crawl, beer bike apod. A to včetně důsledného udělování pokut v nejvyšší možné sazbě. Jsem hluboce přesvědčena, že pokud by turisté byli důsledně pokutováni, brzy by se tato informace i přes sociální sítě rozšířila a levné výlety za alkoholem s tolerantní policií by se omezily… Mnohokrát jsem to říkala na bezpečnostní komisi, ale jako opoziční zastupitelka nemám tu moc ani pravomoc policii rozpohybovat.

Děkuji za odpověď a doufám v klidnější léto
Kateřina Klasnová

Odpověď má být uveřejněna do 30 dní na webu Městské části Praha 1.

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.