Klasnová s Pospíšilem zítra Lomeckému hlas nedají

Klasnová s Pospíšilem zítra Lomeckému hlas nedají

V úterý zasedne ustavující zastupitelstvo Prahy 1. Dle předpokladů by měla být potvrzena koalice TOP 09, ČSSD a ODS, s Oldřichem Lomeckým v čele. „Propad TOP 09 byl v říjnových volbách značný. Obyvatelé Prahy 1 s Lomeckým nejsou spokojeni. Bohužel se však zřejmě opět stane starostou. Pokračovat tak bude neprůhledné a pro městskou část nevýhodné hospodaření Prahy 1 i arogance radních a obecních úředníků vůči občanům. Zastupitelé zvolení za Zelenou pro jedničku rozhodně pro Lomeckého, ani pro staronovou koalici, hlasovat nebudou,“ sdělili Kateřina Klasnová a Filip Pospíšil.

„V Praze 1 bude pokračovat politický kartel, který trvá od dob opoziční smlouvy,“ uvedl Filip Pospíšil, který bude už potřetí opozičním zastupitelem. „Jediný rozdíl oproti minulému volebnímu období spočívá v tom, že ODS přestane předstírat, že je v opozici,“ dodal Pospíšil, který byl zvolen jako nezávislý kandidát Zelené pro jedničku.

Poměr hlasů bude v zastupitelstvu Prahy 1 velice těsný. „Pokud už nyní nemají dojednanou podporu od někoho z opozičních zastupitelů, budou TOP 09, ČSSD a ODS vládnout Praze 1 nejmenší možnou většinou třinácti hlasů z pětadvaceti,“ připomněla Kateřina Klasnová, která bude rovněž zastupitelkou již ve třetím volebním období. Zvolena byla jako nezávislá kandidátka spolku obyvatel Prahy 1 Pro Jedničku, na společné kandidátce se Stranou zelených.

Jak Zelená pro jedničku, tak další politické subjekty v zastupitelstvu – ANO, My, co tady žijeme a LES – již před ustavujícím zastupitelstvem deklarovaly, že koalici nepodpoří. Předjednaly také společné kandidáty do výborů. „Za Zelenou pro jedničku navrhneme Kateřinu Klasnovou do kontrolního výboru a já bych rád pokračoval ve výboru finančním,“ uvedl Filip Pospíšil.

„Za spolek Pro Jedničku i za celou Zelenou pro jedničku mohu také říci, že se řada kandidátů, i když nebyli zvoleni, hodlá účastnit práce v komisích, hlídat rozhodování radních a pomáhat obyvatelům Prahy 1 v maximální míře,“ dodala Klasnová. Bohužel však, na rozdíl od výborů, termín ustavení komisí není závazně daný. „Obávám se proto, že nové vedení Prahy 1 bude vznik komisí značně odsouvat, právě proto, aby poměrně silná opozice šlapala radě na paty co nejméně,“ uzavřela Klasnová.

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.