Co se stalo na radnici Prahy 1?

Zastupitelský klub My, co tady žijeme se spojil s místní buňkou TOP 09, opustil ho Martin Kotas a zbylí tři zastupitelé Petr Hejma, Petr Burgr a Michal Caban následně 16. prosince 2019 vypověděli koaliční smlouvu svým koaličním partnerům (Praha 1 Sobě, Pirátská strana a Zelená pro jedničku). Jaké jsou šance, že se věci navrátí do starých kolejí?

Zelený radní pro IT, úklid a správu hřišť Petr Kučera k tomu uvedl: „Domnívám se, že je potřeba dále jednat a najít řešení, jak překonat programové neshody. Jak moc privatizovat? Jak moc regulovat turistický byznys? Jak moc nutit developery spolupracovat? Jak vládnout i přes neshody společně? Myslím si, že je v silách se dohodnout a najít dobrá východiska a dobré kompromisy.“

Výpověď koaliční smlouvy naleznete v plném znění níže.

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.