Pozvánka na Komisi pro participaci: jak komunikovat při zavádění dopravně-organizačních změn?

Ve středu 2. října 2019 od 16:30 proběhne veřejné jednání Komise pro participaci a Místní Agendu 21 v Galerii 1 na rohu ulic Štěpánská a V Jámě. Na programu bude vedle školských fór a debaty o setkávání veřejnosti a zástupců městské a státní policie zejména téma komunikace při přípravě, vyhodnocování a ladění dopravně-organizačních změn (tj. změn dopravního režimu, uzavírek, změn využití veřejného prostoru, rekonstrukce apod.)

Jak vypadá naše základní představa, jak by měla probíhat komunikace v momentě, kdy se městská část (nebo město) chystá na změnu, která významným způsobem zasáhne do každodenního života místních i přespolních?

V první řadě je třeba představit záměr a projednat ho na příslušné (veřejné) komisi Rady a s veřejností. K tomu se nabízí možnost prezentovat tento záměr s maximem podkladů v radničních novinách, na webu a na sociálních sítích městské části a uspořádat moderovanou debatu. To vše s dostatečným předstihem, který umožní do příprav zahrnout patřičné připomínky a podněty.

Dále je třeba stanovit jasného koordinátora – jednu osobu, která je dostupná na telefonu a přítomná v místě, zejména během spuštění akce. Tato osoba může koordinovat opatření vyhodnocovat je. Zároveň spolupracuje s příslušným oddělením, které na úřadu městské části obstarává komunikaci s veřejností a odpovídá na její dotazy.

V poslední řadě je třeba v co nejkratším termínu po uskutečnění změn svolat setkání k vyhodnocení nové situace a případně navrhnout další úpravy či změny.

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.