Materiály k jednání Rady mají být dostupné zastupitelům, nejlépe elektronicky

Na minulé schůzi Zastupitelstva se zastupitel za koalici Zelená pro jedničku Filip Pospíšil ohradil proti tomu, že zastupitelé nemají k dispozici materiály Rady v elektronické podobě. Usnesení Rady jsou zastupitelům poskytována v papírové podobě, ovšem bez příloh, které jsou podkladem pro usnesení.Níže přinášíme text interpelace:

Interpelace ze 6. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 1 dne 26.5. 2015.
Mgr. Filip Pospíšil, Ph.D.

Má dnešní interpelace se týká přístupnosti materiálů Rady pro členy Zastupitelstva v elektronické podobě. V současnosti jsou zastupitelům prostřednictvím dálkového úložiště přístupny v elektronické podobě materiály Zastupitelstva a v papírové podobě usnesení Rady ovšem bez příslušných příloh. Pro práci zastupitelů by však bylo vhodné zpřístupnit i materiály Rady ve své úplnosti a to ještě před jejich projednáním Radou.

Interpelovaný:
Starosta: Ing. Oldřich Lomecký

V odpovědi, která zazněla rovnou na schůzi zastupitelstva, zaznělo, že Rada momentálně nedisponuje elektronickým systémem pro sdílení projednávaných dokumentů. Současné řešení pro dokumenty Zastupitelstva poskytované firmou IBM je nevyhovující a byla mu ukončena podpora. Vše má řešit údajně nový plánovaný informační systém. Nebylo však vysvětleno, kdy bude zaveden.

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.