Interpelace: „Chytré“ odpadkové koše Bigbelly v ulicích Prahy 1

Interpelace: „Chytré“ odpadkové koše Bigbelly v ulicích Prahy 1

Interpelace zastupitele místostarostovi Richardu Burešovi
10. 11. 2015

EDIT: Odpověď místostarosty Bureše. (Ale bez uvedení částky, kterou místostarosta platí za testování košů)

Vážený pane místostarosto,

v souvislosti s hojně medializovanou záležitostí umístění „chytrých“ odpadkových košů Bigbelly do ulic Prahy 1 se ptám:

1) Jak dlouho bude trvat testovací provoz (tzv. pilotní projekt) těchto odpadkových košů? V červnu jste se nechal slyšet, že v září předložíte Zastupitelstvu „souhrnnou informaci o reálných výsledcích s návrhem usnesení“, ale doposud se tak nestalo. Z jakého důvodu?

2) Tzv. pilotní projekt podle Vašeho vyjádření hradíte z vlastní kapsy jako fyzická osoba. Prosím Vás o vyčíslení nákladů, které nesete v pilotní fázi jako fyzická osoba, případně dalších nákladů, které nese městská část. Kromě již vydaných nákladů prosím i o výhled do konce pilotního projektu.

3) Proč jste zvolil formu tzv. pilotního projektu hrazeného fyzickou osobou místo standardních postupů jako je cost-benefit analýza a analýza zkušeností z jiných měst, kde jsou odpadkové koše Bigbelly provozovány delší dobu (např. z Filadelfie)? Jakými exaktními metodami bude pilotní projekt na Praze 1 vyhodnocen?

Děkuji,

Petr Kučera

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.