Interpelace 10. 3. 2020: doprava, epidemie, předzahrádky

Zastupitel za Zelenou pro jedničku Petr Kučera přednesl 10. března 2020 na zasedání zastupitelstva městské části tři stručné a jasné interpelace.

 • Interpelace zastupitele radnímu MČ Praha 1 Richardu Burešovi: Tranzitní automobilová doprava v centru a zákaz elektrokol na pěších zónách.
  Vážený pane radní,
  rád bych Vás požádal o upřesnění informací, které se ke mně dostávají z tisku:
  1. Opravdu nechcete pokračovat v opatřeních vymísťování tranzitní automobilové dopravy z Malé Strany a Dvořákova nábřeží, ačkoli to ukládá usnesení zastupitelstva z roku 2015.
  2. Zákaz jízdy elektrokol na pěších zónách. Prosím o upřesnění k realizovaným a plánovaným opatřením.
  Děkuji a zdravím, Petr Kučera, člen Zastupitelstva MČ Praha 1


 • Interpelace zastupitele starostovi MČ Praha 1 Petru Hejmovi: Situace epidemie a obavy ze šíření nákazy při provozování krátkodobého ubytování v bytových domech.
  Vážený pane starosto,
  dostávají se ke mně obavy občanů ze šíření nákazy koronavirem při provozování služeb krátkodobého ubytování v bytových domech. Rád bych Vás požádal o zvážení opatření zákazu provozování těchto služeb po dobu trvání epidemie.
  Děkuji a zdravím, Petr Kučera, člen Zastupitelstva MČ Praha 1


 • Interpelace zastupitele starostovi MČ Praha 1 Petru Hejmovi: Omezení předzahrádek na Královské cestě.
  Vážený pane starosto,
  rád bych se Vás zeptal na další postup ve věci omezování předzahrádek na Královské cestě. V médiích jsem si přečetl, že Rada hl. m. Prahy měla schválit dotyčný materiál k omezení předzahrádek, ale MČ Praha 1 do věci vstoupila Vaší osobou, takže byl materiál z jednání stažen.
  1. Proč jste do věci vstoupil, s jakými požadavky?
  2. Vyhověla Vám Rada HMP a bude tisk předkládat v upravené podobě?
  Děkuji a zdravím, Petr Kučera, člen Zastupitelstva MČ Praha 1

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.