A tenhle znáte? Turista chce jít po schodech na lanovku…

Praha 1 o sobě dala opět vědět. A opět neslavně. Po nedávných zprávách o hospodaření v Janově, kde rada naší městské části zuby nehty brání zisky rodiny Mühlových, se v tomto týdnu server Seznam Zprávy pozastavil nad stavem malého schodiště u dolní stanice lanovky.

„Už od jara jsou schody obehnané červeno-bílou páskou. Návštěvníci musí jít oklikou po bezbariérové cestě. Důvodem je to, že kus jednoho z prostředních schodů je vylomený. Na opravu, která nemůže trvat déle než den, se ale zatím čeká,“ píše se v článku s posměšným perexem „Opravit jeden schod může být problém na nejméně půl roku. Alespoň v případě schodiště před vstupem do stanice lanové dráhy na Petříně.“ Schůdky je tak třeba obcházet a prostor pod nimi naprosto příznačně hned zabrala parkující auta.

My se tomu ovšem nedivíme, máme totiž možnost dlouhodobě sledovat, jak Hejmova koalice vede naši městskou část. A ve skutečnosti máme strach, na kolik vůbec oprava jednoho schodu nakonec vyjde a jestli se kvůli tomu nebude zase muset něco vykácet. Dnes a denně totiž můžeme sledovat třeba zpustlé staveniště v „Anenském trojúhelníku“, za které městská část platí 133 tisíc měsíčně, jak nedávno trefně shrnul Filip Lachmann:

Jak se u nás hospodaří?

Nedá to zase tolik práce, abychom viděli, jak je spravovaná nejbohatší samosprávná oblast v Česku. Stačí se projít po rozmlácených cestách na Kampě, nebo se tu po dešti brouzdat kalužemi a bahnem, zakopávat o výtluky v chodnících, pokusit se najít nezdevastovanou lavičku. Jednoduché a nepříliš nákladné opravy se totiž dnes už nenosí: Občane, počkej si pár let na Projekt, zaplať ho ze svých daní a my ti ukážeme, jak si tady žijeme!