Interpelace: Park na Klárově a pořádání hudebních produkcí

Vážený pane starosto,
obracím se na Vás v souvislosti se stále častějším využíváním parku na Klárově k pořádání veřejných akcí a hudebních produkcí. Již loni jsem poukazovala na tento fenomén a tlumočila jsem stížnosti obyvatel přilehlých domů. Toto léto se na Klárově opět konalo již několik akcí, naposledy např. Praha žije hudbou v sobotu 9. června. Ačkoli Praha 1 obvykle není pořadatelem ani partnerem těchto akcí, je to přeci je úřad Prahy 1, který tyto akce ve veřejné zeleni povoluje.

  1. Chtěla bych tedy znát na Váš názor, co se týká tohoto způsobu využívání parku na Klárově – považuje Vy osobně toto místo (v blízkosti Úřadu vlády ČR i Pražského hradu) za vhodné k pořádání těchto akcí?
  2. Z jakého důvodu zde začala Praha 1 povolovat podobné akce ve stále větším množství? Dříve platil i pro park Klárov režim veřejné zeleně a akce v zeleni podléhaly striktnějšímu procesu povolování a akce se zde konaly pouze zcela výjimečně…
  3. Jak vidíte budoucnost tohoto parku? Jako kultivovaného zeleného místa k odpočinku nebo jako plácek s neudržovanou vydupanou trávou a zničeným mobiliářem, na kterém se budou pravidelně pořádat jakési fesťáky?
  4. Kdy se dočkáme roky plánované revitalizace tohoto místa?

Předem děkuji za odpověď
Kateřina Klasnová

Odpověď má být uveřejněna do 30 dní na webu Městské části Praha 1.