Starosta Prahy 1 zatajuje rekonstrukci Kampy

Starosta Prahy 1 zatajuje rekonstrukci Kampy

Na jednání zastupitelstva 27.1. byl zastupitelům předložen materiál o pronájmu Werichovy vily. V obsáhlé diskusi k budoucím nájemci vily však starosta a členové Rady městské části zastupitelům zatajili, že jen den předtím rozhodli o vyhodnocení veřejné zakázky na “Revitalizaci parku Kampa a rekonstrukci Werichovy vily”.

Podle rozhodnutí Rady z 26.1.2015 má městská část zaplatit firmě BAU plus, a.s. 71 383 201 Kč za rekonstrukci vily a překopání části Kampy. Rozpočet počítá mimo jiné i s pokácením několika stromů s nákladem přes 130 tisíc korun. Do úprav samotného parku má být investováno 28 041 511,10 KĆ bez DPH. Konkrétní plány rekonstrukce parku nebyly zastupitelům ani veřejnosti nikdy předloženy.

Ještě před volbami na jednání předchozího zastupitelstva dne 24.06.2014 upozornila zastupitelka Michaela Valentová (SZ), že je zastupitelům společně s materiálem o pronájmu Werichovy vily podstrčen návrh usnesení, ve kterém berou na vědomí projekt plánované rekonstrukce parku Kampa. S ním ale ve skutečnosti vůbec seznámeni nebyli. Valentová také poukázala, že s projektem nebyla seznámena ani Komise životního prostředí, která Radu městské části požádala o představení upraveného projektu rekonstrukce Kampy a navazujícího projektu úprav okolí zahrady Werichovy vily veřejnosti. Ani k tomu však nikdy nedošlo.

Dřívější podoby projektů na rekonstrukci parku vyvolaly velký nesouhlas veřejnosti a především obyvatel Malé Strany. Ti odmítali především příliš vysoké náklady na rekonstrukci, plány na rozšiřování cest na úkor trávníku a podobně. Vedení městské části proto původně představený projekt pozastavilo a začalo jej upravovat. S výsledkem úprav však veřejnost nikdy nebyla seznámena. Staronové vedení městské části nyní pokračuje v utajování a za zády občanů schválilo drahou rekonstrukci nejasného rozsahu.

Zastupitelé Zelené pro jedničku a ZO Strany zelených na Praze 1 odmítají netransparentní jednání radnice a požadují zastavení rekonstrukce a předložení plánů na úpravu parku veřejné diskusi.

Mgr. Filip Pospíšil, Ph.D.
předseda klubu zastupitelů Zelené pro jedničku

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.