Interpelace: Hluk na Klárově

Interpelace: Hluk na Klárově

Vážený pane radní Solile,

obracím se na Vás kvůli situaci na Klárově, kde sama bydlím. Kdysi klidová zóna je dnes atakována hlukem ze stále vzrůstající lodní dopravy. Navíc se k rušení nočního klidu přidala Restaurace Občanská plovárna a v parku na Klárově jsou stále častěji povolovány akce s reprodukovanou hudbou.

Akce v Občanské plovárně, které jsou na denním, respektive večerním pořádku, sice obvykle končí do 22. hodin, ale z provozovny se line velice hlasitá živá hudba, která obtěžuje široké okolí a nikoli pouze blok domů na Klárově. V sobotu 10. června pak jedna velká akce s živou hudbou vesele pokračovala hluboko po 22. hodině. Budova patří Magistrátu hl.m.Prahy, chtěla bych proto poprosit, zda by bylo možné apelovat na vlastníka, aby si pohlídal nájemce s ohledem na stálé obyvatele v této oblasti. Ostatně problémových provozoven má magistrát ve svých nebytových prostorech na Praze 1 více…
Druhý můj apel a prosba se týká povolování akcí v zeleni – v parku na Klárově. V neděli 21. 5. se zde konala akce podporovaná magistrátem, kde opět hluk z živé hudby obtěžoval všechny místní obyvatele. Další hudební produkce se konala 4. 6. Předpokládám, že městská část má do akcí na svém území, a navíc v zeleni, kde to vyžaduje zvláštní povolení, co mluvit a může omezit konání podobných produkcí. Jsem smířená s tím, že hluk je něco, co k bydlení v centru patří, ale po 15 letech, kdy zde bydlím, mohu jednoznačně potvrdit nárůst hluku (i na původně relativně klidných místech) až za únosnou mez.

Předem děkuji za odpověď
Kateřina Klasnová

Vítejte!

Nacházíte se na webu Zelené pro jedničku, uskupení, pod kterým kandidovali kandidáti a kandidátky Strany zelených a spolku Pro jedničku do komunálních voleb na Praze 1 v roce 2018.

Zelení pod touto hlavičkou do voleb v roce 2022 už nepokračují, více informací o aktuální kandidatuře naleznete na webu praha1.zeleni.cz.

Obsah, který mapuje zejména aktivity po volbách v roce 2018, zde necháváme.